Податкове законодавство для підприємців або чому варто підтримувати фонди?

Хто і як може відрахувати пожертву на допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни

Фізичні особи та підприємці, які підтримують Україну шляхом здійснення пожертвувань через неурядові організації, що працюють в ЄС та Європейській економічній зоні, можуть зменшити свій податок, вирахувавши пожертвування.


Для того, щоб мати можливість відрахувати пожертву для прихильників
України, вона повинна бути належним чином задокументована, тобто у разі пожертвування:
• грошова – підтвердження оплати на банківський рахунок,
• немонетарний/товар або послуга – документ із зазначенням даних донора та вартості пожертвування разом із заявою про прийняття одержувача.

Важливий

Грошова пожертва підлягає вирахуванню за умови, що вона була зроблена в безготівковій формі. Грошова пожертва готівкою не підлягає вирахуванню.

Відповідно до Закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни підприємці мають право включати пожертвування до податкових витрат незалежно від їх основного профілю бізнесу.

Податкові витрати можуть включати пожертвування, зроблені в період з
24 лютого 2022 року по 31 грудня 2022 року.

Відповідно до ст. 52zf Закону про ПДФО, витрати, що підлягають оподаткуванню
, можуть включати пожертвування (матеріальне або у вигляді послуг) для цілей, пов’язаних з протидією наслідкам війни.

При здійсненні немонетарної пожертви підприємець повинен мати підтвердження передачі товару.
Для цього найбезпечніше оформити договір дарування.
Однак якщо такої можливості немає, варто скласти заяву про пожертвування в дану організацію, в якій буде вказано інформацію про кількість пожертвуваних товарів, їх вартість і особливості.
Крім того, заява повинна містити інформацію про мету, з якою була здійснена пожертва, тобто “для цілей, пов’язаних з протидією впливу бойових дій на території України” або ще більш детально.
Звичайно, пожертвування також може бути послугою (наприклад, транспортом), що надається компанією.
Тоді витрати, понесені за таку пожертву, можуть бути включені в податкові витрати.

Тобто, наприклад, компанія закуповує перев’язувальні матеріали за рахунком (хоча основною формою діяльності є, наприклад, консалтинг), передає придбані перев’язувальні матеріали у відповідну організацію і отримує підтвердження пожертвування від цієї організації, де буде вказано, що це за організація, яка це кількість і вартість цих перев’язувальних матеріалів і з якою метою, тобто для цілей, пов’язаних з протидією наслідкам бойових дій в Україні (або більш детально). Тоді така компанія має право включити свій рахунок-фактуру на покупку в податкові витрати.

Винятком з включення в податкові витрати є придбання харчових продуктів, якими є алкогольні напої з вмістом спирту вище 1,2% і алкогольних напоїв, які є сумішшю пива і безалкогольних напоїв, в яких вміст алкоголю перевищує 0,5%.

Важливий

Підприємці, які хочуть зробити немонетарну пожертву в рамках
оподатковуваної господарської діяльності, повинні враховувати, що в ситуації, коли вони мали право відраховувати ПДВ при придбанні переданих предметів, вони повинні оподатковувати ПДВ з пожертвування.

Законодавець зустрівся з платниками податків, ввівши ставку 0% на пожертвування, зроблені для допомоги Україні.
Важливо відзначити, що ставка ПДВ в розмірі 0% може бути застосована тільки до поставок товарів або послуг, що здійснюються до:
• Державного агентства зі стратегічних резервів,
а також медичних суб’єктів у значенні статті 0% Європейського Союзу. Стаття 4(4) 1 Закону про медичну діяльність
,
• органи місцевого самоврядування
У будь-якому іншому випадку, на жаль, ви повинні пам’ятати про нарахування ПДВ, якщо раніше придбані товари не були пов’язані з проведеною господарською діяльністю.

Пам’ятати! Варто підтримати фундаменти. Натисніть тут для підтримки:
Якщо ви або ваша компанія хочете допомогти нам, і ви не знаєте, як або у вас є питання, будь ласка, зв’яжіться з нами: biuro@jestemza.com